Нова Українська Школа - порада сучасному вчителю №10 - Як зібрати зошити і не втратити репутацію

21 июля 2018  Кол-во просмотров: 75

На початку своєї кар’єри вчителя географії мені довелося змінити кілька шкіл. Це сталось у вересні, я працювал в новій школі. Мені дали два дев’ятих класи. Публіка бул весела, креативна... І весь свій креатив вони вирішили ви пробувати на мені (як годиться в ситуації з новим учителем). За програмою буквально на другому-третьому уроці йдуть практичні роботи, які треба оцінити, а для цього зібрати робочі зошити, щоб потім, тихими вересневими вечорами, поринути в різноманіття думок дев’ятикласників.

Нічого не віщувало проблем, урок ішов згідно плану, і за п ять хвилин до дзвінка я запропонувала здати зошити. Ось тут і почалася вакханалія непослух. Ніхто не відреагував належно, мої дев’ятикласники вдали, що найцінніші думи в дивний спосіб прийшли в їхні світлі голови в одну мить з моїм проханням «здати зошити». Усі старанно вдавали, що дописують, і дотягли-таки до дзвінка. Потім у класі почалася круговерть - зошити відмінників потрапили до рук трієчникі, а ті кому було лінь списувати, підстрибом понесли мені свої слабенькі витвори... 

Бачачи відверте списування, я нічого не могла зробити, оскільки ще не зап м’ятала ні імен, ні прізвищ, а звертатися: «Хлопчику в синьому светрі, припини списувати у дівчинки з короткою стрижкою...» якось було не комільфо. Майнула думка метнутися класом і позабирати зошити в тих, хто списує, але цей варіант був відкинутий у міру ще більшого не комільфо. Процес здачі зошитів розтягнувся на всю перерву і надав мені дивовижну можливість споглядати картину нахабного спйсування. Якось раніше таких прикрих випадків у мене не було...

Цього самого дня під час «вікна» я проходила коридором, у якому розташовувалися класи молодшої школи, і спостерігала традиційну картину: малюки передавали зошити з останньої парти на першу, не встаючи, а поклавши зошит на плече однокласнику — швидко й організовано... ОСЬ!!! Це те, що треба. Все нове — це добре забуте старе! Чому ми в старшій школі не використовуємо цей елемент організації навчального простору?

На наступному уроці в дев’ятому класі, ледь дочекавшись нової практичної роботи, із внутрішнім трепетом і неприхованим тріумфом я оголосила про нове правило роботи на уроці.

Алгоритм:

  • 3 місця не встаємо.
  • Зошит передаємо з останньої парти на перші, слухаючи рахунок
  • учителя. (Якщо в класі в ряду п’ять парт, то вчитель рахуватиме до п’яти. На рахунок «один» зошит передають з п’ятої парти на четверту, на рахунок «два» — з четвертої на третю і т. д.)
  • На рахунок «п’ять» всі зошити повинні бути на перших партах.
  • Хто не встиг здати зошит — той запізнився, у нього вчитель зошит не приймає (або як варіант, оцінку буде знижено на один бал).

Таким чином, зошити у класі можна зібрати за 5-6 секунд. Робіть це весело і невимушено, і ваші учні приймуть ваше правило роботи.

Ми Вам будемо вдячні, якщо Ви поділитись цим матеріалом зі своїми друзями у Facebook.