На що звернути увагу, обираючи підручник для 2 класу

Обираючи підручники для 2 класу, кожен учитель замислюється, чи виправдали очікування підручники, за якими він працював з 1 класом, та й сама Типова освітня програма. І запитує себе: «Що я хочу і можу змінити, обравши підручники на наступний рік?».

Якщо Ви маєте активну позицію і прагнете зробити розумний та свідомий вибір, пропонуємо Вам проаналізувати і дати собі відповіді на кілька запитань.

  • Яким авторам краще вдається реалізовувати нові підходи до навчання – тим, які добре відомі за традиційними підручниками, чи новим, імена яких асоціюються з Новою українською школою?
  • Чи справді підручник, який Ви обираєте, відповідає концепції НУШ, оновленому змісту й методам освіти, чи його створено за образом і подобою старих радянських? Чи достатньою мірою втілені ідеї наскрізної інтеграції?
  • Чи справді підручник орієнтований на зазначену в ньому Типову освітню програму та відповідний типовий навчальний план? Наприклад, Типова освітня програма НУШ, розроблена під керівництвом Р. Б. Шияна, не передбачає годин на проведення уроків інформатики у 2 класі (це підхід програми О. Я. Савченко). Натомість інформатичну освітню галузь пропонується природно і гармонійно інтегрувати з іншими у курсі “Я досліджую світ”.
  • Чи цікаві тексти, які пропонує підручник, сучасним дітям – Вашим учням, чи дають необхідні знання, чи збуджують думку дитини?

І, що вкрай важливо, чи не залишаєтесь Ви наодинці з підручником? Чи забезпечує Вас видавництво й автори необхідним методичним супроводом та робочими зошитами для 2 класу?

Add comment