У серії статей ви знайдете багато корисної інформації (зокрема, про те, як формувати в дитини правильне ставлення до користування електронними пристроями та інтернетом). Ми розглянемо причини залежності, а також способи її усунення в дітей різного віку. Попрацюємо над помилками, яких можуть припускатися батьки, а також дізнаємося про те, як зробити досягнення сучасної технології корисними для дитини.
Диті та гаджети - частина 1
На шляху до педагогічної творчості - уроки НУШ частина 4

Перед вами — чистий папірець і ручка, або відкритий документ Word на вашому комп'ютері. Вам уже знайомі основні тенденції сучасної освіти, і ви готові створювати план-конспект майбутнього уроку. Але нумо з вами домовимось, що наша мета — саме педагогічна творчість, пошук оригінальних дидактичних прийомів, реалізація свого педагогічного таланту. Ми проти формалізму і написання конспектів уроку тільки для перевірки їх завучем або директором школи. Для нас учитель — це така сама творча професія, як художник або композитор, наші уроки подібні до художніх картин і музичних творів.
Дискусії з колегами на перерві - уроки НУШ частина 3
- Яка роль учителя у сучасній школі? Що слід змінити?
- Чи може вчитель, який не почувається вільно, надати свободу учням? Як діє вільний учитель?
- Чим відрізняється учитель-традиціоналіст від у який навчає думати учнів самостійно?
Мій план дій - уроки НУШ частина 2

Однією з найважливіших умов створення нового освітнього середовища є надання вчителеві педагогічної свободи, де немає місця бюрократичному контролю, паперовим звітам, роботі з непотрібною документацією. Вибір форм та методів викладання стає винятковою прерогативою вчителя й не може регламентуватися зовні (ані адміністрацією навчального закладу, ані органами управління освітою).
Тенденції сучасної освіти - уроки НУШ частина 1

На початку створення уроку важливо розуміти сучасні тенденції розвитку освіти, основні принципи, притаманні уроку. Слід пам'ятати, що педагогічна наука не стоїть на місці. Якщо ми мислимо: «Мене так навчали, а тепер так буду навчати я!» — це шлях у минуле, що неможливо повернути; спроба знехтувати досягнення багатьох педагогів; виправдання свого небажання вчитися і досягати нової мети.
Що б ви обрали для подорожі на, великі відстані — автомобіль, літак чи карету з конями, як це робили у минулому? Використання коней у минулому було ефективним засобом пересування, яким користувалися всі. Однак з плином часу з'явились нові сучасні засоби транспорту. Змінилося суспільство. Те саме відбувається і в освіті.
Що таке "гнучкі навички" і як вони допоможуть дитині вирости успішною

У сучасному світі нам необхідно постійно розвиватися. І допомогти в цьому можуть цікаві дитячі книги. Сьогодні поговоримо про те, що таке жорсткі і гнучкі навички і чому їх важливо розвивати саме з дитинства.
Жорсткі навички (hard skills) - це те, чого ми вчимося для виконання конкретних завдань: майбутній композитор вчить нотну грамоту, щоб записувати і відтворювати музику, майбутній Розробник вивчає мови програмування, щоб створювати мобільні додатки. Іншими словами, це навички, які можна застосувати тільки в одній області.