У серії статей ви знайдете багато корисної інформації (зокрема, про те, як формувати в дитини правильне ставлення до користування електронними пристроями та інтернетом). Ми розглянемо причини залежності, а також способи її усунення в дітей різного віку. Попрацюємо над помилками, яких можуть припускатися батьки, а також дізнаємося про те, як зробити досягнення сучасної технології корисними для дитини.

Перед вами — чистий папірець і ручка, або відкритий документ Word на вашому комп'ютері. Вам уже знайомі основні тенденції сучасної освіти, і ви готові створювати план-конспект майбутнього уроку. Але нумо з вами домовимось, що наша мета — саме педагогічна творчість, пошук оригінальних дидактичних прийомів, реалізація свого педагогічного таланту. Ми проти формалізму і написання конспектів уроку тільки для перевірки їх завучем або директором школи. Для нас учитель — це така сама творча професія, як художник або композитор, наші уроки подібні до художніх картин і музичних творів.

  • Яка роль учителя у сучасній школі? Що слід змінити?
  • Чи може вчитель, який не почувається вільно, надати свободу учням? Як діє вільний учитель?
  • Чим відрізняється учитель-традиціоналіст від у який навчає думати учнів самостійно?

Мій план дій

Однією з найважливіших умов створення нового освітнього середовища є надання вчителеві педагогічної свободи, де немає місця бюрократичному контролю, паперовим звітам, роботі з непотрібною документацією. Вибір форм та методів викладання стає винятковою прерогативою вчителя й не може регламентуватися зовні (ані адміністрацією навчального закладу, ані органами управління освітою).

На початку створення уроку важливо розуміти сучасні тенденції розвитку освіти, основні принципи, притаманні уроку. Слід пам'ятати, що педагогічна наука не стоїть на місці. Якщо ми мислимо: «Мене так навчали, а тепер так буду навчати я!» — це шлях у минуле, що неможливо повернути; спроба знехтувати досягнення багатьох педагогів; виправдання свого небажання вчитися і досягати нової мети.

Що б ви обрали для подорожі на, великі відстані — автомобіль, літак чи карету з конями, як це робили у минулому? Використання коней у минулому було ефективним засобом пересування, яким користувалися всі. Однак з плином часу з'явились нові сучасні засоби транспорту. Змінилося суспільство. Те саме відбувається і в освіті.

Що таке "гнучкі навички" і як вони допоможуть дитині вирости успішною

У сучасному світі нам необхідно постійно розвиватися. І допомогти в цьому можуть цікаві дитячі книги. Сьогодні поговоримо про те, що таке жорсткі і гнучкі навички і чому їх важливо розвивати саме з дитинства.

Жорсткі навички (hard skills) - це те, чого ми вчимося для виконання конкретних завдань: майбутній композитор вчить нотну грамоту, щоб записувати і відтворювати музику, майбутній Розробник вивчає мови програмування, щоб створювати мобільні додатки. Іншими словами, це навички, які можна застосувати тільки в одній області.