У серії статей ви знайдете багато корисної інформації (зокрема, про те, як формувати в дитини правильне ставлення до користування електронними пристроями та інтернетом). Ми розглянемо причини залежності, а також способи її усунення в дітей різного віку. Попрацюємо над помилками, яких можуть припускатися батьки, а також дізнаємося про те, як зробити досягнення сучасної технології корисними для дитини.
- чіткий опис психологічних станів, що трапляються у дітей, які взаємодіють із різноманітними ґаджетами і девайсами!*;
- характеристики як мінусів, так і явних плюсів цієї взаємодії (це для запеклих противників ґаджетів і девайсів);
- інструкції з виведення дітей зі стану повної ґаджетозалежності;
- інструкції з профілактики такої залежності (щоб усе відбувалося більш-менш гармонійно);
- відповіді на найпоширеніші запитання, з якими батьки звертаються до психолога (звісно, пов'язані з поведінкою дітей у со¬ціальних мережах і під час взаємодії з телефоном, планшетом, комп'ютером тощо);
- тести для визначення наявності та ступеня залежності від ґаджетів і девайсів у дитини;
- цікаві й корисні наукові факти, озна йомившись з якими, ви збагнете, як формувати в своєї дитини правильне ставлення до ґаджетів і мережі «Інтернет».

Гаджет — невеликий за розміром цифровий прилад (мобільний телефон, смартфон, електронна книга тощо). Девайс — автономний самостійний прилад, що не потребує підключення до зарядного пристрою (побутова техніка, комп'ютер, ноутбук).
Попередження!
На думку авторки, кожна сім'я має право самостійно визначати, як саме і скільки часу дитина взаємодіятиме з інтернетом, мобільним телефоном та іншими ґаджетами.
Але! Важливо, щоб ця взаємодія:
• була корисною для розвитку дитини;
• не завдала шкоди її фізичному і психічному здоров'ю;
• не порушувала системи взаємодії дитини з реальним навко¬лишнім світом;
• не заважала живому спілкуванню з однолітками та іншими людьми;
• допомагала, а не перешкоджала навчанню.
Тому все, що ви прочитаєте в цій книзі, написано і проана¬лізовано саме для того, щоб ви, дорослі, мали змогу визначити, як у вашій сім'ї налагоджено систему «дитина — ґаджети». Що є вдалим і правильним, а що вимагає серйозних змін.
Починайте аналізувати зі спостережень і відповідей на питання, розглянуті далі. Залежно від ваших результатів ознайомтеся з відповідним розділом книги й прислуговуйтеся чіткими інструкціями.
Якщо ж ви розумієте, що ситуація критична, тобто залежність у дитини є серйозною, якнайшвидше прямуйте на прийом до спеціаліста — психолога.
0 comments