Що таке "гнучкі навички" і як вони допоможуть дитині вирости успішною

Що таке "гнучкі навички" і як вони допоможуть дитині вирости успішною

У сучасному світі нам необхідно постійно розвиватися. І допомогти в цьому можуть цікаві дитячі книги. Сьогодні поговоримо про те, що таке жорсткі і гнучкі навички і чому їх важливо розвивати саме з дитинства.

Жорсткі навички (hard skills) - це те, чого ми вчимося для виконання конкретних завдань: майбутній композитор вчить нотну грамоту, щоб записувати і відтворювати музику, майбутній Розробник вивчає мови програмування, щоб створювати мобільні додатки. Іншими словами, це навички, які можна застосувати тільки в одній області.

З гнучкими навичками (soft skills) все набагато цікавіше. Вони не прив'язані до конкретної професії і допомагають досягти успіху і лікаря, і композитору, і інженеру. Серед них можна виділити винахідливість, підприємливість, логічне мислення, навички планування, вміння управляти своїми емоціями, ладити з людьми і багато інших.

Навіщо ж потрібні ці гнучкі навички, якщо досить просто освоїти одну область і добре робити свою роботу?

Людина може мати дві вищі освіти і знати кілька мов програмування, але це не допоможе йому винаходити нові рішення, переконливо презентувати свої ідеї колегам, управляти своїм часом і вибудовувати ефективну роботу всього відділу. Володіючи тільки жорсткими навичками, людина може все життя залишатися "просто хорошим співробітником".

По-справжньому досягти успіху в будь-якій справі допомагають саме гнучкі навички. Якщо у того ж програміста добре розвинені логіка і уява, він буде не просто писати код, а придумає, як прискорити роботу в півтора рази. А високий рівень емоційного інтелекту допоможе йому знайти підхід навіть до начальника зі поганим характером і нерозторопним колегам. Не дивно, що в такій ситуації кар'єрне зростання не змусить себе чекати.

Раніше гнучкі навички називали "особистими характеристиками" - їх вказували в шкільній анкеті або на останній сторінці резюме. Вважалося, що розвинути їх неможливо: або вони є, або їх немає. Зараз психологи, педагоги і навіть керівники сходяться в тому, що їх можна розвивати точно так же, як вміння водити машину або множити стовпчиком.

Гнучкі навички можна і потрібно розвивати, причому саме в дитинстві.

Для цього батькам не потрібно мати педагогічну освіту або ступінь MBA. Є три універсальних інструменти, які допоможуть дитині досить швидко освоїти soft skills і досягти успіху в майбутньому.

Особистий приклад дорослого

Що таке "гнучкі навички" і як вони допоможуть дитині вирости успішною

Погодьтеся, досить складно навчити дитину вмінню домовлятися і ладити з людьми, якщо ми постійно підвищуємо голос або відмовляється вислуховувати співрозмовника. Інша справа, коли ви самі вирішуєте будь-які ситуації мирно і разом з дитиною розмірковуєте, чому людина відчуває ті чи інші емоції, що для нього важливо, як розташувати його до себе або переконати в чому-небудь.

Навколо нас досить багато життєвих ситуацій для освоєння емоційного інтелекту. Але якщо хочеться більше — допоможе читання дитячих книг.

Це настільки перевірена методика, яка вчить дитину усвідомлено управляти своїми емоціями, визначати психологічний стан інших людей і ефективно взаємодіяти з ними. Вона допомагає розвинути ключові компетенції для досягнення особистих цілей і успіху в будь-якій справі.

Підтримка та спільні заняття

Якщо ви в дитинстві чули фразу «не вигадуй дурницю», то їй точно не місце в сучасному світі. Саме вміння придумувати, представляти щось за межами нашого погляду і знаходити несподівані рішення допомагає досягати видатних результатів.

Запитайте у дитини: "На що схоже он то хмара?"На динозавра? Гаразд. А може бути, воно нагадує щось ще? Або: "як можна перебратися на інший берег озера, якщо немає човна?"Просто переплисти? Годитися. А може бути, є інші способи?

До речі, дитячі книги вчать дитину бачити і оцінювати проблему з різних сторін, винахідливо підходити до вирішення нестандартних завдань, розкривають креативність і творчий потенціал.

Освоєння універсальних компетенцій

Часом, знаходячи рішення конкретної проблеми, ми навіть не здогадуємося, що в цьому нам допомогли відразу кілька важливих компетенцій. Серед них можуть бути просторове або інженерне мислення, дедукція або аналіз закономірностей, евристичний підхід або усвідомлена спостережливість.

Всі ці компетенції можна використовувати не тільки «на дотик», але і цілком усвідомлено. У цьому допомагають дитячі книги. Вона вчать дитину виявляти закономірності, взаємозв'язки, логічні протиріччя і знаходити правильні рішення.

Книги розраховані на дітей від 2 до 6 років, але вирішувати їх буде цікаво навіть дорослим!

Add comment